İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şafak Pavey Kiminle Evlendi ?

 

Şafak ile Paul, 1994’te Ankara’da tanıştı. Henüz 17 yaşında bir öğrenci olan Şafak ile Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde konuk sanatçı olarak görev yapan müzisyen Paul birbirlerini çok sevdi. Bir yıl sonra İstanbul’da renkli bir düğünle evlendiler.

Şafak Pavey - Paul Pavey
Şafak Pavey – Paul Pavey

Tarih 24 Mayıs 1996… Saat: 9:00… Yer: Zürih Tren Garı…

Tren garında anında yapılan müdahale sırasında bilinci açık olan genç kadın, doktora kol ve bacağı için “Kurtarabilir misin?” diye sorar. “Hayır” yanıtını alınca da “O zaman kalanları kurtaralım, yoksa annem çok üzülür” diyebilecek kadar metanetlidir.

Şafak Pavey, kazada bedeninin neredeyse yarısını kaybetti. Ancak Şafak‘ı bu olaydan daha çok etkileyen şey, İngiliz eşi Paul Pavey’in tavrı oldu….

Şafak ile Paul 1997’de boşandı. Genç kadını büyük aşkının vefasızlığı bile yıkamadı. Sallanarak hareket eden protez bacağına “Johnny Walker”, protez koluna da soğuk bulduğu bir Alman ismi olan “Helga” adını taktı. Yoluna devam etti.

Hala bekardır , kimseyle evlenmedi.

Planlarınızın arasında evlilik ve çocuk var mı ?

Basma perdeli kutu kutucuk ev fikri benim tanımım değil. Seçtiğim hayat bunun çok dışında” diyor ve devam ediyor: “Bazen şaka yapıyordum koca bulmak üstüne. Baktım ciddiye alınıyor. Kestim. Çocuk konusuna gelince, çok yakından ilgilendiğim o kadar çok çocuğum oldu ki, gerçek anneleri olmadığımı bir an bile hatırlamadım. Bazıları hâlâ çocuğum olarak büyümeye devam ediyorlar.”

Neden eski eşinin soyadını kullanıyor ?

Yetişkin olarak sahibi olduğum her belgeyi yeniden düzenletmem gerekecekti. Protez kullanmak hastane müdavimi olmakla eşanlamlı. Bu uğraşıyı göze alamadım.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir