İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seda AKTUĞLU kimdir ?

Doğum: 24.04.1987

Doğum Yeri: Pinneberg ( ALMANYA )

Anne – Babası: Neşe ve İlyas O. Aktuğlu

Burcu: Boğa

Twitter: twitter.com/sedaaktuglu2

İnstagram: instagram.com/seda.aktuglu

Kısaca;

Almanya Bielefeld Üniversitesi mezunu Kaan Sefik adında özel Alman Bankasının genel merkezinde görevli bir ağabey’i vardır.

Pinneberg Statische çocuk yuvası ardından,pinneberg Carl-Eiltz okulunun İlk öğreniminin orta bölümünü bitirmiştir.

2003 yılında TÜRKİYE Eskişehir Özel Gelişim Kollejinde Liseyi devam etmiş 2006 yılında takdir ile bitirmiştir.

2006 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenlik Bölümününde okudu.

Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi Bölümüne devam etmektedir.

İgilendiği spor dalları ; Atletizm,Fitness,Yüzme,Dalma,Boks,Veleybol,Silahla hedef atış,Buz Pateni,Paten,Kayak vb. Kendisi Doğa ve Tabiata uyumlu bir yapıdadır.

Tabiattaki tüm hayvan ve sürüngenler ile arası iyidir korkusuzdur,deniz ürünlerinin hepsi ile iyi uyumu vardır tabiat ona yabancı değil sedanın sanki bir parçasıdır,o yüzden SURVİVOR da kendisine arkadaşları Tarihte Eskişehir bölgesinde yaşamış olan kadın savaşcı AMAZON lara benzetmiş AMAZON SEDA lakabını takmışlardır,rekabetçi,hırslı savaşcı bir ruha sahiptir yenilgi sanki lügatında yoktur rekabeti yarışı sever aynı zamanda rakiplerine saygı ve sevgi besler.

Nasıl Ünlü Oldu ?

Seda Var Mısın Yok Musun elemelerine kasım 2008 içinde katılmış 13.12.2008 tarihinde Var mısın Yok musun yarışmacısı olmuş doğallığı,sevecenliği,güzelliği ile Var mısı Yok Musun seyircisine kendini sevdirmiştir; 18.01.2009 tarihinde 17 program sonra yarışmış ve yarışmada 34 bin Türk Lirası ödül kazanmıştır.

22.08.2009 tarihinde EFSANE yarışmacı olarak tekrar Var mısın Yok musun a davet edilmiş ve bu yarışmada kutu açma görevlisi olmuş ve 40 program 500 bin verilemediğinden Efsane yarışmacılar arsından kura çekilmiş , ilk kurada metin özkaya çıkmış ilk Efsane yarışmacı metin özkaya 17.10.2009 41 ci yarışmada yarışmış teklifi kabul etmediğinden kutusunda mavi çıkmış ve büyük üzüntü yaşanmış.

yarışmacılar arasından tekrar kura çekiminde efsane yarışmacı Seda Aktuğlu kurada çıkmış 18.10.2009 42 ci yarışmada yarışmış ve 112 bin TL teklifi kabul etmiş ve kutusundan mavi çıkınca mutlu olarak yarışmadan ayrılmıştır toplamda 146 bin Türk lirası ödül kazanmıştır.

en son kurada Efsane Yarışmacı Ülkühan Yılmaz a çıkmış 43 yarışmada 24.10.2009 ve efsane yarışmacı ülkühan 500 bin TL kazanmış ve Var mısın Yok musun yarışması son bulmuştur.

Seda TV de birçok yemek,eğlence programlarına Üniversiteden vakit kaldıkça davet edilmiş çıkmış,farklı ulusal TV lerde dini sohbet programlarında sunuculukta yapmıştır.

ve Sedamız son olarak 09. 05.2010 tarihinde SÜPRİZ yarışmacı olarak PANAMA SURVİVOR KIZLAR & ERKEKLER yarışmasına davet edilmiş ve yarışmacı olmuştur.

Seda SURVİVOR PANAMADA eger Erkekler Takımının Ruhuna İşlemiş Fitne Fesat kulis ve Bizans oyunlarına gelmez moralmen çökertilmez duellolara kalır ,duellolar sakat ve ani rahatsızlık yaşamış(hasta) gününe denk gelmez ise erkek kız yarışmacı fark etmez yarışmada ipi gögüsleyeceğine inancımız tamdır..!

 

 


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir