İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uğur Arslan Kiminle Evli ?

 Eşiniz Seçil’le nasıl tanıştınız ?

– Seçil’den önce anne babasıyla tanıştım. Annesi beni pek beğenirmiş. Tesadüfen Kazdağları’nda otellerinde kaldım. Ormanın içinde çok güzel bir taş otel. Annesi, “Kızımla mutlaka tanışmalısın” dedi, “ABD’de okuyor”. “Tabii çok isterim” dedim ama öylesine. Sonra bir gün ben İstanbul’dayken annesi, ikimizi Ortaköy’de buluşturdu.

– Esmer, uzun siyah saçlı bir kız. Güzel ama ben o dönem sarışınlardan hoşlanıyorum. Sohbet ettik ama alakam yok. Annesi yine devreye girdi. Çanakkale’ye çekime gidecektim. “Seçil’i de getirir misin?” dedi. Yolda yine sohbet… Bu sefer etkilendim. Çok güçlü ve dirayetliydi. İçimden, “Öyle bir kız ki, çocuk yap, bırak, gelmesen de olur, yıllarca bakar” gibi bir duygu geçti. Hani ben arazi adamıyım ya, sürekli dağda, bayırda çekimdeyim ya, iyi anne olur diye düşündüm. O da benim için benzer şeyleri hissetmiş.

– Sonra bir-iki kere daha görüştük. Baktım, içimde bir şeyler alevleniyor. Gün geçtikçe de güçleniyor. Ulus’ta tek başına oturuyordu Seçil. Bir gün yemeğe davet etti. Ben de ailemle Maltepe’de yaşıyorum. Anneme dedim ki “Seçil diye bir arkadaşıma akşam yemeğine gidiyorum. Geç gelebilirim, beni bekleme.” “Kim o?” dedi, “Yeni tanıştığım bir kız arkadaşım” dedim. “Bekar mı?” diye sordu, yüzümden anladı. “Tövbe gidemezsin!” dedi. “Niye?” dedim. “O bekar, sen bekar. Olur mu şimdi? Nasıl bazı şeyler kız kardeşine yasaksa, sana da yasak. Geç saate kadar kalmaktan söz ediyorsun. Kesinlikle izin vermiyorum” dedi.

 Siz kaç yaşındasınız?

– 28. Ama şaşırma, ben bir kızın elini de ilk defa üniversite son sınıfta tuttum. İlk defa da bir kızın evine 28 yaşında yemeğe gideceğim ama annem “Hayır!” diyor.

* Şaka mı bu!

– Yooo, gerçekten böyle. İzin vermedi. “Bari bir yarım saat gideyim, yemeğe kalamayacağımı söyleyeyim” dedim. Seçil’in evine geldim. Daha girer girmez, “Baksana, ekstra odam var. Akşam burada kalabilirsin, Maltepe’ye dönmek zor olur. Yarın sabah işe buradan git!” demesin mi? “Bırak uyumayı, seninle yemeğe bile kalamıyorum” dedim. “Niye?” dedi, “Annem kızıyor. Evlenmeden kimsenin evinde yemek yiyemezmişim!” dedim. “Peki ne yapacağız?” dedi. “Evleneceğiz” dedim. Güldü.

Sonra?
– Ertesi gün annemle tanıştırdım ve gerçekten de bir süre sonra evlendik. Evlendik, öyle çıkmaya başladık Seçil’le.

 O zaman kadar hiç sevgiliniz olmamış mıydı?

– Olmuştu ama ben çekingen bir sevgiliyim. Annem beni böyle yetiştirdi. “Sakın hiçbir kızın günahını alma!” diyerek. Kız kardeşime ne söylediyse, bana da benzer şeyler söyledi. Ona “Erkeklerle gezme!”; bana da, “Kızlarla gezme!” Erkek arkadaşlarım benimle dalga geçerdi ama benim de gerçeğim bu. Üniversite sonda bir kızın elini tutmaya çalıştım ama onu da beceremedim.


 İlk kez kaç yaşında biriyle yattınız?
– Onu söylemesem olur mu?
* Tabii ki…

– Kızlarla flört edemediğim de oldu. Seçil’i eve getirdiğimde, annem pek temkinliydi. İlk defa birini onlarla tanıştırıyordum, babamsa çok sıcaktı. Annem muhafazakârdır. Seçil özgür, bağımsız bir kız, örtülü de değil. Seçil’e “Bana bak, ben oruç tutuyorum, namaz da kılarım. Bir sıkıntı olur mu?” dedim, “Ne münasebet niye olsun” dedi. Ve sonra, “Madem çıkamıyoruz, evlenelim” dedik. Dokuz yıldır evliyiz.

 Birlikte neler yaptınız?
– Çok seyahat ettik: Roma’ya da gittik, Hacca’da, her yeri gördük. Üçüncü yıldan sonrada iki çocuğumuz oldu. Cebimizdeki son kuruşla oğlanı ABD’de doğurdu Seçil. Bunu çok istiyordu, ben de itiraz etmedim. Fakat zor bir doğumdu, ikinciyi Türkiye’de doğurdu. Ama kızımıza da Kanada pasaportu almak istiyor. Çocuk olayından sonra müthiş bağlandık birbirimize. Biz önce evlendik, sonra aşık olduk.

Peki kadın hayranlarınızdan rahatsızlık duymuyor mu?

– İlginçtir, kadın hayranlarım arttıkça Seçil mutlu oluyor.
 Neden?
– Çünkü üzerimde inanılmaz bir emeği var. Beni çok yönlendirmiştir: “Şöyle söyle, şöyle giyin, şöyle dur, şöyle davran…” Biraz düzgün bir adamsam, sayesindedir. Beni, kendi ürünü gibi gördüğü için de, hayranlarım arttıkça mutlu oluyor. Hatta farklı kesimlerden de hayranlarım olsun istiyor. Bizde, ‘Uğur made by Seçil’ durumları var. Beni kadınların beğenmesi şu anlama geliyor: Demek ki Seçil çok güzel bir iş ortaya çıkarmış. Ama tabii her zaman söyler: “Bana yamuk yapma, yoksa seni mahvederim!” Eder valla.
 Hiç itiraz etmediniz mi?
– Bana şekil vermesine, giydirmesine mi? Hayır. Uluslararası işletme okudu ve tekstille uğraşıyor. Giysi çiziyor ve
üretime geçiyor. Çok da yetenekli, ürettikleri yurtdışında kataloglarla satılıyor. Onu tanımadan önce biraz salaş ve pasaklıydım. Arazi adamıydım ya, bana bir tarz oturttu, çeki düzen verdi. Beni iyi tanıyor, fiziğimi de. Onun sayesinde daha düzgün bir adam oldum. Bunun neresi kötü?


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir